Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.06.2015 22:26:37 

Sbor dobrovolných hasičů Stvolinky

Repas čerpadla PS 12

Po té co praskl ventil na sání,tak jsme se rozhodli udělat kompletní repas na PS 12.  Sehnali jsme novější hlavu a veškeré díly.Zbývá ještě převařit výfuk a může se vyzkoušet.

Foto ZDE

Nové těsnění víka lejty

Toto těsnění velice kvalitní dvousložkový silikon. Výrobce: Německo. 

Foto ZDE

Práce na novém CAS 24 RTHP

Po té co jsme koupili od našich kolegů z Nového Hrádku CAS 24 tak,jsme na něm začali dělat úpravy.Bylo prasklé těsnění na bloku motoru,tak jsme ho vyměnili. Nalepili náš znak a označení Obce. Na autě se dělá pravidelná údržba.

Foto ZDE

Výměna předních kol na našem druhém CAS 25

Foto ZDE

Práce na našem prvním CAS 25 RTHP

Na našem prvním CAS 25 jsme udělali spoustu práce. Je tam skoro všechno nové. Jenže pak odešla přední náprava.Tak jsme ho odstavili, nemohly jsme jí sehnat. Teď, už všechno funguje.Je zaparkovaný v garáži. Jelikož jsme malá Obec,tak je na prodej!!!

Foto ZDE

Kompletní rekonstrukce Hasičárny

Foto ZDE

Uzávěrky

V jeden den nám odešli vzduchové válce na uzávěrky.Zadní už maká,ješte předek!!!

Foto ZDE

Jarní příprava

Foto ZDE

Uprava přepadu lejty

Přepad se musel upravit,pořát se nafukovala lejta.

Foto ZDE

 
 
REPAS MOTORU
 

Foto ZDE

 

Priprava na repas motoru

 
Montáž Rampy na RTHP II
 
 
 
Údržba techniky po povodních
   Po poklesu vody v korytách řek a potoků v okolí naše práce neskončila. Bylo potřeba desinfikovat CAS, hadice a ostatní používáné věcné prostřeky.
 
 
 
 
Příprava odsávání výfuk. splodin
   Dne 6.6. 2010 začala práce na odsávání z výfuku naší CAS. Jelikož starý Matýsek měl výfuk dole a náš nový Matýsek má výfuk vyvden nahoru, museli jsme ve stropu udělat odsávání jeho spalin. Byla vyrobena konstrukce pohlcovače a provizorní potrubí. V dalších dnech bude instalováno odvětrávací zařízení a potrubí pro vývod na střechu.
 
Foto ZDE
 
 
 
 
MYTÍ CAS, ZKOUŠKA HADIC
     Dne 5.7. 2010 proběhl v hasičské zbrojnici generální úklid garáže, poté se u Bobřího potoku prováděla zkouška hadic a mytí CAS.
 
     
                   Sání s CAS                                         Plnění nádrže                                    Umytá CAS                                          Balení hadic
 
  
Dlouhá sucha                  Zácvik                          Sekání koryta potoku
zapříčinila                       mlaďase     
nízkou hladinu
vody
v potoce.
 
BRIGÁDA V KRAVAŘÍCH A VE STVOLÍNKÁCH
   Dne 3.4. 2010 jsme se rozdělili na dvě skupiny, přičemž první jela s tachnikou CAS 24 v počtu 1+1 do Kravař a druhá zůstala ve Stvolínkách, kde pomáhala obci s renovací náměstí. Za úkol měla vytrhat a uřezat železné zábradlí za pomocí traktoru, který poskytl p. Hromas, tímto mu děkujeme za laskavost. Druhá skupina v Kravařích měla za úkol vyčistit vysokým tlakem vody odvodňovací kanálek podél silnice. Po té následovalo praní hasic a mytí CAS. Jednotka se vrátila v pořádku na základnu.

Foto ZDE

 
     
 
 
 
OPRAVA VÝVĚVY NA ČERPADLE CAS 24 Š 706
   S jarním počasím přichází mnoho práce. Jako první jsme opravili vývěvu na vozidle a vyměnili kohout z nádrže do čerpadla, který nám věnovali kolegové ze Žandova, touto cestou bychom jim chtěli mnohokrát poděkovat. Po celodenním snažení přišel velmi dobrý výsledek. Zkoušku sání jsme provedli u potoku. I přes netěsnost kohoutů výtlaků nasála CAS z třímetrové sací výšky vodu za necelých 30 sekund. Tato oprava je pro nás velkým ulehčením práce, protože již za sebou nemusíme vláčet přívěs s PS 12, který byl velkým zdržením při výjezdu naší jednotky.
 
 
Technická pomoc obci
 
Obleva je tady, sníh taje rychlostí blesku, proto jsme vzali z hasičárny potřebné technické prostředky a vyrazili k potoku, abychom pročistili koryto od naplavených větví a ,,stromů", které branily volnému průtoku vody. Musí se uznat, že některé byly opravdu těžké. Po návratu do zbrojnice následovala kondičí jízda.
 
 
                                 Foto ZDE
 
 
 
 
 
 
 
Oprava a přetěsnění kouhoutů u čerpadla na CAS 25
 
 
19. 9. 2009
  generální úklid hasičárny a montáž ochraného rámu majáku.
 
       
 

 

 

TOPlist