1. Požár automobilu Stvolinky

Dne 5. dubna 2008  jsme prováděli v odpoledních hodinách ve zbrojnici údržbu CAS a PPS 12. V tom přiběhli ke zbrojnici spoluobčané, kteří nám oznámili požár automobilu v místě asi 100 metrů od zbrojnice. Jednotka vyjela v počtu 1+4 k místu události. Požár se podařilo lokalizovat pomocí RHP CO 2 a práškového RHP. K místu události přijela jednotka HZS LK ze stanice Česká Lípa s RZA 1 Nissan Patrol 1+1 a s CAS 24 Man v počtu 1+5.  Ještě před příjezdem profesionálů se požár opět rozhořel a pohltil téměř celý automobil. Jednotka HZS zahájila hasební práce s dvěma vysokotlakomi proudy a za několik minut požár dostala pod kontrolu. Při hasebních pracích se náhle otočil směr větru  a došlo k nadýchání vysoce škodlivými splodinami hoření jednoho člena naší jednotky, kterému jsme poskytli předlékařskou pomoc a přivolali ZZS.

2. Požár travnatého porostu a rákosí Stvolinky

Naše jednotka vyjela k požáru trávy a rákosí v počtu 1+4 s CAS 25, který se nacházel podél pěší stezky k nádraží. Po příjezdu k místu události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár o dvou ohniskách od sebe vzdálených asi 100 metrů. Velitel zásahu rozhodl o započetí hasebních prací u prvního ohniska, které se šířilo na přilehlé rákosí na ploše 100x200 metrů. Po uhašení prvního ohniska se útočný proud přemístil k druhému požáru. Požár se podařilo zlikvidovat po hodině a my jsme se vrátili zpět na svou základnu.

3. Požár balíků sena

V ranních hodinách jsme vyjeli k požáru balíků sena s CAS 25 v počtu 1+3. Po příjezdu k místu události jsme našli požár čtyř balíků, nátáhli jsme dva útočné proudy a požár zlikvidovali.

4. Požár balíků sena

Dne 30.7.2008 v ranních hodinách jsme opět vyjeli k požáru balíků sena s CAS 25 a PPS 12 v počtu 1+3 . jednalo se o požár pěti balíků, proto jsme natáhli dva útočné proudy od rozdělovače a započali hasební práce. Vzhledem k náročnosti hašení požárů slisovaných balíků jsme za pomosí trhacího háku a krumpáče museli postupně balíky rozebírat. Zřídili jsme čerpací stanici u potoka na novém mostu. po dvou hodinách jsme se vrátili na základnu.

5. Noční požár balíků slámy

Dne 29.92008 nám byl vyhlášen poplach okolo 22:00 . Na místo události jsme vyjeli s CAS 25 v počtu 1+7. Po příjezdu k požáru byl zjištěn požár přibližně dvou set balíků slámy. Požár byl již ve III. fázi hoření, proto se natáhly dva útočné proudy z každé strany stohu pro ochranu okolí. Na místo přijela jednotka HZS LK ze stanice Česká lípa s CAS 32 T 812 v počtu 1+3 a přebrala velení zásahu. VZ rozhodl, že se stoh ponechá kontrolovaně dohořet a vrátila se zpět na svou základnu. My jsme společně s kolegy ze Žandova, kteří přijeli v počtu 1+3 s CAS 25 Š 706 RTHP, během noci prováděli postupné rozebírání stohu až do ranních hodin. Po šesté hodině ráno se zahájily dohašovací práce zbytků shořelého stohu z otočné proudnice naší ,,casky" a žandovští kolegové z průtokového navijáku. Okolo devaté hodiny ranní jsme nahlásili na OPIS likvidaci požáru a vrátili se zpět na svou základnu.